Temizlik Grubu

Antibakteriyeller

Oda Kokuları

Kişisel Bakım Grubu

Oto Bakım Ürünleri

Endüstriyel Ürünler

Çamaşır Yumuşatıcı (Çiçek Kokulu)
Yıkama işleminin son durulama aşamasında kullanılan sıvı çamaşır yumuşatıcısı. Çamaşırların dokularına nüfus ederek çamaşırlarda oluşan sertliği ve yıpranmaları giderir. Yumuşak bir dokunuş, kalıcı hoş koku bırakır.
KULLANMA TALİMATI : Profesyonel çamaşır makinesinde : Her 1 lt suya 1-5 gr arası CH SOFT 301 son durulama suyuna katılır. Ayrıca durulama gerektirmez. Elde yıkamada: Her 10 lt suya 45 gr karıştırarak kullanınız.
Gramaj: 20 kg
 
Toz Matik Deterjan
Çamaşırhanede kullanılan otomatik çamaşır makineleri için özel olarak formüle edilmiştir. İçerdiği aktif maddeler, aktif oksijen, enzim sayesinde, yağ, nişasta protein ve kan lekelerine karşı etkilidir. Formülündeki aktif oksijen ve TAED sayesinde 30 C’den, 85 C’ye kadar yapılan yıkamalarda mükemmel sonuçlar alınır. pH(%1 çöz.): 11,5-13
KULLANMA TALİMATI: Kullanacağınız miktarı suyun sertlik derecesine göre belirleyin. 0-5 Alman su sertliğinde 1 kg kuru çamaşır için 10-15 g, 5-10 Alman su sertliğinde ve 1 kg kuru çamaşır için 15-20 g, 10’danyukarı su sertliğinde ise 1 kg kuru çamaşır için 20 g.’dan fazla kullanılır.
Gramaj: 20 kg
 
Kireç Önleyici
İLOX Kireç önleyici yüksek su sertliklerinde temizlik performansını arttırmak, yıkama maliyetlerini düşürmek, çamaşırların grileşmesini sertleşmesini önlemek, çamaşırları ve makineyi kirecin olumsuz etkilerinden korumak amacı ile ana yıkama deterjanına ilave olarak kullanılan toz kireç önleyici. PH:11,5-13
KULLANMA TALİMATI : Kullanacağınız miktarı suyun sertlik derecesine göre belirleyin. 0-5 dH su sertliğinde 1 kg kuru çamaşır için 5-7 g, 5-10 dH su sertliğinde ve 1 kg kuru çamaşır için 7-10 g, 10dH’dan yukarı su sertliğinde ise 1 kg kuru çamaşır için 10 g.’dan fazla kullanılır. Yıkama suyuna göre her litre su için 1-3 g. oranında kullanılır. Her 1 kg. kuru çamaşır için 5-15 g. (Flot 1:5) kullanılır.
Gramaj: 15 kg
 
Kompla Ana Yıkama Maddesi
Ağartıcılı, toz ana yıkama deterjanıdır. Sanayi tipi otomatik ve yarı otomatik tamburlu makinelerde kullanılır. Pamuklu ve sentetik ya da karışım elyaflı, her tür tekstilin yıkanmasında güvenle kullanılabilir. Kontrollü ağartıcısı ile beyaz ve renkli çamaşırlarınızın güvenli yıkanmasını sağlar. Yağ, pigment, boyar maddeler ve protein bazlı lekelerin çıkartılmasında etkilidir. Her ısı derecesinde etkilidir. Yıkama suyu sertliğinin zararlı etkilerinden çamaşırları korur.
KULLANMA TALİMATI : 10°dH’den daha sert sular için İLOX CH ANTİ CHALK 307 ile sertlik bağlama gücü arttırılır. Çok kirli ve lekeli çamaşırlarda ön yıkamada CH ANTISOIL 310 AĞIR YAĞ VE KİR ÇÖZÜCÜ ve/veya CH ALKALINE 311 AĞIR YAĞ, KİR VE KAN ÇÖZÜCÜ ile birlikte kullanılabilir. Çok lekeli çamaşırlarda ayrıca 2 g/ lt yıkama suyuna ilave olacak şekilde OXYGEN ACTİON TOZ ile birlikte kullanılabilir.
Gramaj: 20 kg
 
Ağır Yağ ve Kir Çözücü
Tam ve yarı otomatik çamaşır makinelerinde, elde nazik tekstilin yıkanmasında kullanılır. Her su sıcaklığında etkilidir. Sentetik, pamuklu, karışım elyaflı renkli ve beyaz çamaşırların yünlü ve her tür nazik tekstilin yıkanmasında güvenle kullanılır. Ana yıkama maddesi ile birlikte yada diğer yardımcı maddelerle kullanılarak hastane ve restaurant çamaşırlarındaki ağır kir ve yağı çözer. Yüksek oranda aktif madde içerdiğinden çok ekonomiktir. İçerdiği yüzey aktif maddeler biyolojik olarak doğada parçalanır. pH=6.5 – 7.5
KULLANMA TALİMATI : Ağır yağlı, kirli restaurant ve hastane çamaşırlarında ana yıkama maddesi ile birlikte ön yıkamada 40°C’de 1 lt. suya 0.5-2 gr. kullanılır. Nazik çamaşırlarda tek başına 1 lt. suya 2-3 gr. 40°’de ve yüksek su seviyesinde kullanılır.
Gramaj: 5 kg
 
Ağır Yağ, Kir, Kan Çözücü
Çok kirli ve sorunlu çamaşırların temizliğinde yardımcı yıkama maddesi olarak ön yıkamada veya ana yıkamada kullanılır. Beyaz ve renkli, pamuklu, sentetik ve ikisinin karışımı tekstilin yıkanmasında uygundur. Nazik çamaşırlarda kullanılmamalıdır. Ilık ve sıcak suda etkilidir.
KULLANMA TALİMATI : Yıkama suyuna göre her litre su için 1-3 g. oranında kullanılır. Çok kirli, yağlı, kanlı çamaşırların temizliğinde ön yıkamada kullanılabilir.
Gramaj: 15 kg
 
Enzim Pişmiş Yağ, Kir, Protein Çözücü Yardımc Yıkama Maddesi
Her türlü tekstil için uygundur. Üçlü enzim içerir. Yüksek oranda enzim içerir. İçerdiği enzim, fikse olmuş yağ ve protein lekelerini çözer, pişmiş yağ, sos, kakao, süt, bebek maması, kan lekelerini parçalayarak, temizlenmesini sağlar. pH(%1)= 8-9
KULLANMA TALİMATI : Islatmada: 5-10 g/lt (25-50 g/kg kuru çamaşır) Flot 1 : 5 Ön Yıkamada: 3-5 g/lt (15-25 g/kg kuru çamaşır) Flot 1 : 5 Fikse olmamış, ancak çok ağır kirli çamaşırların ön yıkamasında CH 310 Antisoil veya CH 309 ana yıkama maddesi ile birlikte kullanılır. Yıkama ısısı 50°C’ nin altında, yıkama süresi en az 15 dak. olmalıdır. Sabitleşmiş lekeleri olan çamaşırlar ılık suda 40°C’ de, gerekli kullanım miktarı çözülerek, yıkamadan bir gece önceden ıslatılır. Islatma yapılırken tercihen, CH 310 Antisoil ile kullanımı önerilir. Çok yüksek alkali (pH>11) ve klor enzimi bozacağından, ortamda CH Alkaline 311 ve Klorlu ağartıcı kesinlikle olmamalıdır. Ön ıslatma yapılmış çamaşırlar, daha sonra normal yıkamaya tabi tutulur.
Gramaj: 6 kg
 
Kireç ve Pas Sökücü ve Grilik Giderici Yıkama Maddesi
Tam ve yarı otomatik çamaşır makinelerinde kullanılır. Çok sert sularda ya da yetersiz dozajda yıkanmış çamaşırlarda biriken ve grilik oluşturan kireci ve kireçle beraber yapışan kiri çözer. Çamaşırlar ilk günkü beyazlık ve yumuşaklığına kavuşur, yenilenir. Makinelerin rezistans ve diğer aksamlardaki kirecini de temizler. pH=1-2
KULLANMA TALİMATI : Kireç çözmek için çamaşırların ve makinenin kireçlenme durumuna göre 1 litre suya 50-100g kullanılır. Ağır kirli, yağlı restaurant çamaşırlarının ön yıkamasında 1-2g/lt İLOX CH 310 Anti-Soil Ağır Yağ ve Kir Çözücü Sıvı ile birlikte, 6-10 g/lt kullanılır, daha sonra ara durulama yapılarak esas yıkamaya geçilir. Tekstildeki kireci çözmek için yapılan özel yıkama; Makineye 50-60°C’de yıkama suyu seviyesinde su alınır, gerekli İLOX Kireç, Pas ve Grilik Giderici Yrd. Yıkama sıvısı eklenir ve 30-60 dak. Yıkanır (bu işlemden sonra pH<3 olmaktadır). pH>5 olana kadar 2-3 kez durulanır. Normal yıkama programı ile yıkama/ağartma yapılır. Ana yıkamada, ana yıkama maddesi ile 2-3g/lt İLOX CH Alkaline 311 Ağır Yağ, Kir, Kan Çözücü toz; ağartıcı olarak pamuklu ve beyazlarda ise İLOX Klorlu Organik Ağartıcı toz önerilir.
Gramaj: 20 kg
 
Nötralize Edici Yardımcı Yıkama Maddesi
Çok yumuşak sularda, alkalitesi yüksek olan sularda durulama güçleşir. Bu durumlarda, son durulama suyunda kullanılır. Çamaşırlarda kalan alkaliteyi nötralize ederek, sararmayı önler. Yumuşatıcı ile birlikte kullanılabilir. Çok az kullanıldığından ve durulama kolaylığı sağlandığından ekonomiktir. Tekstil üzerinde alkalinite yüksek çıktıysa, yıkama suyunun pH’ı olması gerekenden yüksekse ya da dozaj fazlaysa ayrıca flot oranı olması gerekenden daha düşükse kullanılması gereken bir üründür. pH(direk)= 1-2
KULLANMA TALİMATI : Tekstil üzerinde ve yıkama suyuna yapılan analizlerle kullanılmasına karar verilir. Suyun pH ‘ı yüksekse ya da çok yüksek dozajlar kullanılırsa ilave edilir. Son durulama suyuna 0.5-1 g/lt. ilave edilir. Gerekirse yumuşatıcı ile birlikte kullanılabilir.
Gramaj: 6 kg
 
Oda ve Kumaş Deodorantı
Kötü kokuları yok eden kalıcı ve hoş kokulu oda ve kumaş deodorantıdır.
KULLANMA TALİMATI : Bu ürün püskürtme mekanizmalı şişe ile kullanılmalıdır. Püskürtme mekanizmasını “ON” konumuna getiriniz. Kumaş yüzeylere yaklaşık 30 cm. mesafeden püskürtünüz. İşleminiz tamamlanınca püskürtme mekanizmasını “OFF” konumuna getirip, şişeyi dik olarak muhafaza ediniz.
Gramaj: 750 ml / 6 kg
 
Demir Bağlayıcı Yardımcı Yıkama Maddesi
Yıkama ve durulama suyunda ya da buharda bulunan demirin çamaşırlarda neden olduğu sararmayı engeller. Daha önce oluşmuş sararmaları da özel yıkamayla yok eder. Her türlü tekstil için uygundur. Yıkama ve durulamada yıkama maddesi ve yumuşatıcı ile birlikte (yıkama ve durulamada) kullanılabilir. Yüksek kompleks yapıcı etkisi ile demirin yanı sıra suda bulunan diğer sertlik ve metal iyonlarını da bağlar. Ağartma maddelerinin demirli ortamdaki olası yıpratma etkisini önler. Az miktarda kullanımı etkili olduğundan, çok etkilidir. pH(direk)=2-3
KULLANMA TALİMATI : Henüz bir sararma olmamış ama olma ihtimali varsa ; Sararmayı önlemek için; sudaki demir miktarına göre 0.5 – 1 g./lt. kullanılır. Sıcak su ve buharda demir oranı yüksekse ; Sararmayı önlemek için yıkama safhasında gerekli miktar ana yıkama maddesi ile birlikte kullanılır. Soğuk suda demir yüksekse; Ana yıkama maddesi ile ve son durulamada yumuşatıcı ile birlikte kullanılır. Sararma varsa; Sararmış çamaşırlar için 5 – 10 g/lt. ile yüksek ısıda özel yıkama yapılır.
Gramaj: 5 kg
 
Klorlu Organik Ağartıcı
İçeriğinde aktif klor olan güvenli bir organik ağartıcı ve leke çıkarıcıdır. Beyaz çamaşırlarda kullanılır, ancak klora karşı stabil olan renklilerde ön deneme yapılarak kullanılabilir. Özellikle beyaz ve pamuklu tekstil için uygundur. Max 50 °C’ ye kadar kullanılması tavsiye edilir. pH=8-9
KULLANMA TALİMATI : 1 lt. suya 40°C’de 1-2g., sıcaklık max 50°C olmak üzere 0.5-1g. kullanılır. 1 kg kuru çamaşıra 40°C’de 5-10g., 50°C’de 2.5-5 g.(Flot oranı; 1:5) kullanılır. Gerekli kullanım miktarı, yıkama suyuna ön yıkamada yada ana yıkamada, çamaşırlar ana yıkama maddesi ile birkaç dakika yıkandıktan sonra verilir. Klorlu organik ağartıcı ile yıkanan çamaşırlar çok iyi durulanmalıdır. Eğer yüksek oranda klorlu ağartıcı kullanılırsa en son durulamada antiklor ürünü kullanımı önerilir.
Gramaj: 15 kg
 
Pas Sökücü
Yüzeylerde ve tekstilde demir, bakır gibi metal ve bunların oluşturduğu pas lekelerinde, ayrıca çamur ve çimento lekelerinin çıkarılmasında kullanılır.
KULLANMA TALİMATI : Yüzeyllerde kullanım: Pas oluşan zemine direkt uygulanır. Tekstilde kullanım : Sulandırılarak kullanımı tavsiye edilir. Renkli sentetik ve hassas çamaşırlarda uygulamadan önce görünmeyen bir köşesinde deneme amaçlı ön işlem yapılmalıdır.
Gramaj: 1000 ml
 
Oksijen Action Toz Leke Çıkarıcı
Renkli ve beyazda güvenle kullanabileceğiniz oksijen bazlı ağartıcıdır. Çamaşırlarınızdaki meyve suyu, çimen, su bazlı mürekkep, kırmızı şarap, kahve, çay, çamur ve kola gibi en zor lekeleri çıkarmak üzere özel olarak formüle edilmiştir. Masa örtüsü, döşeme, tül perdeler, yatak örtüsü, spor kıyafeti, havlu, halı, fayanslarda ve her yerde kullanabilirsiniz.
KULLANMA TALİMATI : Tatbik edilecek ürüne ait etikette yer alan yıkama talimatlarına uyunuz. Uygulayacağınız ürünün görünmeyen bir yerinden önceden deneme yaparak rengin dayanıklılığını kontrol ediniz. Ürünü ılık ya da sıcak su ile kullanınız. Bu ürün yün, ipek ve deri için uygun değildir. Metal düğmeli ya da ateşe dayanıklı kumaşları suya bastırmayınız. Uygulanacak yüzeydeki kirlilik oranına göre 1-3 gr/lt. kullanılacaktır. Her kullanımdan sonra ürünün kutusunun kapağını kapatınız.
Gramaj: 15 kg
 
Oksijen Action Sıvı Leke Çıkarıcı
Geliştirilmiş yeni formulüyle beyaz ve renkli çamaşırlarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Mükemmel temizlik ve hijyen sağlar. Renklilerinizdeki en zor lekeleri, kumaşın renk ve dokusuna zarar vermeden güvenle çıkarır. Çamaşır suyu içermez.
KULLANMA TALİMATI: Direkt olarak ve/veya makinede yardımcı yıkama maddesi olarak kullanılır. Çay, kahve, meyve suyu gibi ağartılabilen tüm lekeler ve yağ lekeleri üzerinde etkilidir. Makine su almaya başlayınca deterjan gözüne 1.5 çay bardağı (100 ml) İLOX Oksijen Katkılı dökün. Kullanım Tavsiyeleri: Lekelere yeniyken müdahale etmek daha iyi sonuç verir. Yıkama suyunun sıcaklığı kumaşın müsade ettiği sıcaklıkta olmalıdır. Bazı kumaşlar soğuk suyla bile renk atabilir. Parlak fosforlu veya haki renkli kumaşlar üzerinde uygulandığında yıkamadan önce birkaç dakikadan fazla bekletmeyin. Rengin dayanıklılığını giysinin ya da döşemenin görünmeyen bir yerinde test edin. Giysilerin üzerindeki yıkama talimatlarına uyun. İLOX Oksijen Katkılı ile ön işleme tabi tuttuğunuz çamaşırları güneş ışığına maruz bırakmayın. Çamaşır suyu lekesi, pas, kurumuş boya ve mürekkep gibi lekeleri çıkarmak, hiçbir leke çıkarıcı ile mümkün değildir.
Gramaj: 15 kg
 
Kahve, Çay, Boya, Yağ Sökücü
Gösterdiği üstün performans ile yanmış, kurumuş, inatçı yağ lekelerini yok etmede başarısı kanıtlanmış güçlü bir üründür. Yüksek performanslı formülü ile motor yağı ve is lekelerini bile kolayca yok eder, ağır yağlı yüzeylerde de kullanılabilir. Mutfak ocağı, aspiratör başlığı, ızgara, fırın, lavabo, buzdolabı, seramik ve fayans kaplı tüm mutfak yüzeyleri-mutfak aletleri, araba ve bisiklette uygulanabilir.
KULLANMA TALİMATI: Yüzeyler: Doğrudan kirli yüzeye dökünüz, 20 sn. bekledikten sonra yüzeyi kalıntı kalmayana dek durulayınız. Mutfak mobilyalarınızda ve beyaz eşyalarınızda ürünü durulamadan bırakmayınız! Dikkat! Cilalı, vernikli tahta yüzeylerde (özellikle meşe), alüminyum yüzeylerde, alüminyum aksâma sahip ankastre beyaz eşyalarda, gözlük temizliğinde, deri, ipek ve yün gibi hassas, renkli tekstillerde kesinlikle kullanmayınız!
Gramaj: 1000 ml
 
Hakkımızda Ürünler Referanslar Sertifikalar KaliteYönetim Sistemi Private Label İ.K. İletişim  
SUDESAN TEMİZLİK ÜRÜNLERİ VE AMBALAJ SAN. TİC. A.Ş. Cihangir Mahallesi, Petrol Ofisi Caddesi Şehit Komando Onbaşı Uğur Hancı Sokak No:5 Avcılar / İstanbul